GRZEGORZ LEŚNIEWSKI

fotografie dzikiej przyrody

Mieszkańcy karpackiej puszczy
Od dawna fascynował mnie tajemniczy świat karpackich lasów i ich mieszkańców. To jedno z najtrudniejszych środowisk, w którym przyszło mi fotografować zwierzęta.
Magia miłosnej pieśni
Głuszcowe toki to cudowny, wiosenny spektakl. Urok miłosnej pieśni rozbrzmiewającej w bagiennym borze o poranku towarzyszy mi wiosną w Puszczy Solskiej od ponad 10 lat.
Dzikie pola
Poszukiwania skrytych mieszkańców pól i łąk na Wyżynie Lubelskiej i Zamojszczyźnie, gdzie nadal można poczuć klimat dawnych stepowych kresów i spotkać wojowniczego chomika.
Stepy krymskie
Wyprawa na Krym w ramach projektu Wild Wonder of Europe w lipcu 2009 r. Dziewięć krótkich dni, towarzysz Romek Mikusek, rozległe przestrzenie, wspaniała przyroda i sonety krymskie.
Alpejskie świstaki
Wyprawa w Alpy Tyrolskie w ramach projektu Wild Wonders of Europe w lipcu 2008 r. Dwa szalone tygodnie spędzone w trudnym, nieznanym terenie na stokach Großglocknera.
Zima w Parczewskich Lasach
Zdjęcia z pierwszej leśnej czatowni postawionej w sercu Lasów Parczewskich w borze bagiennym, gdzie razem z Markiem spędziliśmy długie zimowe miesiące przełomu lat 2005-2006.
Wigierskie dudki
Po dziesięciu latach fotografowania na slajdach, pierwsza wyprawa w teren z aparatem cyfrowym na Pojezierze Suwalskie w czerwcu 2004 roku i jej efekty.
Poleskie bieliki
Od poleskich bielików zaczęła się na poważnie moja przygoda z fotografią przyrody. Przełom lat 90-tych, nierozłączny towarzysz Marek Kołodziejczyk, stawy w Siemieniu i analogowy aparat.
Back to Top